Голова Конституційного Суду: в Україні стався антиконституційний переворот

Fakty.ua

Згідно з інформацією, розміщеною на сайті Конституційного суду України, 14 травня голові КСУ Станіславу Володимировичу Шевчуку висловили недовіру, за що були віддані голоси значної частини суддів. Новообраним головою Конституційного суду стала Наталія Шаптала. Для чого потрібні були ці зміни перед інавгурацією майбутнього президента Зеленського?

Відомо, що під час засідання Палати КС, Шевчук запропонував замість розгляду висновків комісії з питань регламенту та етики, щодо передбачуваних порушень головою суду, зайнятися визначенням конституційності закону «Про очищення влади». Судді відмовилися від цієї пропозиції, і Шевчук вирішив піти з засідання. Коли він пішов, учасники засідання зайнялися обговоренням висновку комісії.

У підсумку судді вирішили, що існують серйозні причини для зняття з посади Станіслава Шевчука. Серед перерахованих порушень значаться зневаги своїми службовими обов’язками, видання незаконних розпоряджень, політизація діяльності, нехтування правами суддів і конституційних гарантій.

Примітний той факт, що голова КС давно потрапляв в ряд скандальних інцидентів, але тільки перед інавгурацією майбутнього президента комісія вирішила розглядати його передбачувані порушення, висловила недовіру і відсторонила від обов’язків. Сам Шевчук схарактеризувати цю подію «антиконституційним переворотом» і «захопленням державної влади».

Fakty.ua

Низка ЗМІ висували теорію, що відсторонення голови КС може привести до затягування інавгурації майбутнього президента, тому як приведення його до присяги здійснює саме голова суду.

Також екс-міністр юстиції Олена Лукаш передбачала, що великим планом президента Порошенко є інавгурація Зеленського в.о. голови КСУ Олександром Тупицьким, який відомий скасуванням статті про незаконне збагачення за вказівкою адміністрації Порошенко, і є виконавцем «брудних завдань» через призначення на посаду судді в КС ще указом Віктора Януковича у 2013 році.

Однак, як відомо, новообраним головою Конституційного суду призначено Наталію Шаптала. Що відомо про неї? Шаптала стала суддею КСУ восени 2010 року, а через якийсь час проголосувала за повернення Конституції 1996 року, яка наділяла президента Януковича великими повноваженнями. Після перемоги Майдану Шаптала виявилася фігурантом кримінальної справи щодо узурпації влади Януковичем. У зв’язку з тим, що пройшло 5 років, а суддя не знята з посади, перебуває на волі та навіть обрана головою КС, то виникає логічне запитання – чи не знаходиться вона на гачку у Порошенка, і як він буде надалі використовувати «кишенькового суддю»?

Україна Реалії – актуальні новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*