Україна вводить дзеркальні санкції проти Росії

shock.ee

Під час засідання Кабміну 15 травня пролунала заява від прем’єр-міністра Володимира Гройсмана про введення дзеркальних економічних санкцій і ембарго щодо Російської Федерації.

Міністр зазначив, що дії Росії постійно спрямовані на «приниження та ослаблення України», в тому числі й за допомогою економічних інструментів. Наприклад, в Керченській протоці відбувається блокування морських портів з метою протидії економічній співпраці зі світом.

Крім іншого Гройсман підкреслив, що буде виконана переорієнтація на інші ринки, а також введені проти РФ у відповідь санкції на товари, вироблені в Україні або замінні. В уряді проголосував за заборону ввезення ряду промислових товарів, мінеральних добрив, сільгосппродукції, транспортних засобів і цементу. Також передбачається установка квот на ввезення товарів з РФ. Спецмита почнуть діяти з 1 серпня незалежно від інших видів мита.

shock.ee

Отримані доходи будуть спрямовані в спецфонд, який займається стимуляцією імпортозаміщення. Вартість товарів, що заборонені для ввезення з Росії становить $ 510 млн в рік. Міністр економіки Степан Кубів вважає, що дане рішення завадить відтоку капіталу з України в РФ, допоможе створенню робочих місць і наповнення бюджету країни.

Україна Реалії – актуальні новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*