Епіфаній: спілкування з Філаретом було приниженням через тиск, несумісні зі статутом і Томосом

lazareva-subota.in.ua

Митрополит Епіфаній, який є предстоятелем новоствореної Православної церкви України, в інтерв’ю інформаційному агентству «BBC News Україна» роз’яснив свої відносини з почесним патріархом релігійної організації Філаретом.

Епіфаній пояснив, що в спілкуванні з Філаретом він не раз підкреслював свою готовність прислухатися до думки засновника УПЦ Київського патріархату. Предстоятель ПЦУ визнав досвід церковного керівництва, який у Філарета перейшов рубіж в п’ятдесят років, однак відкинув можливість виконання ультиматумів.

Предстоятель ПЦУ підкреслив, що вважає себе обраним на об’єднавчому соборі головою церкви.

Також Епіфаній відзначив почуття деякого приниження, яке він періодично зазнавав в спілкуванні з Філаретом, і розповів журналісту про те, що стикався з вимогами та тиском, несумісними з Томосом і статутом.

lazareva-subota.in.ua

Нагадаємо, що в поточному місяці між почесним патріархом ПЦУ та її предстоятелем виник конфлікт. Філарет відправив архієпископам запрошення, надруковані на бланках УПЦ КП, однак дочекався лише чотирьох з усіх запрошених. Пізніше Філарет визнав УПЦ Київського патріархату не ліквідованим і допустив, що допускає відділення цієї релігійної організації від Православної церкви України.

Україна Реалії – найактуальніші новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*