Якщо Верховну Раду розпустять, то Україна залишиться без голови СБУ, Генпрокурора і міністра внутрішніх справ

my.ua

Інформаційне агентство «ГОРДОН», посилаючись на заяву генерального директора «Інтерфакса» Олександра Мартиненка, інформує, що якщо Верховна Рада буде розпущена, то новий голова країни Зеленський до виборів, які відбудуться восени поточного року, не зможе призначити нових керівників Служби безпеки, міністерства внутрішніх справ та Генеральної прокуратури.

Журналіст підкреслив, що така формула була придумана юристами партії «Народний фронт», щоб не допустити розпуску парламенту. Однак остаточне рішення з цього питання буде прийнято після інавгурації Зеленського. Крім цього, він додав, що в законах України про оголошення розпаду коаліції в парламенті мови не йде.

Мартиненко звернув увагу, що з 2010 року в законах взагалі не згадуються такі слова як «коаліція депутатських фракцій». Цей вираз використовується тільки в Конституції країни, де не прописані механізми розпаду коаліції. У зв’язку з цим й з’являються різні думки з даного питання.

Також, на думку Мартиненка, вже з липня ефективність роботи ВРУ буде мінімальною. Він нагадав, що голова ВРУ виступив із заявою, що коаліція «Європейська Україна» померла 17.05.19., оскільки з неї вийшов «Народний фронт». Однак є й інша точка зору, згідно з якою, даної коаліції не існує вже 3 роки.

my.ua

Так, на даний момент все залежить від того, чи прийме Зеленський рішення розпустити парламент. Однак, президент повинен розуміти, що, якщо ВРУ припинить свою роботу, то він не зможе призначити нових людей на якісь посади.

Підкреслимо, що 17.05.19. у ВРУ розпалася коаліція «Європейська Україна». Починаючи з цього моменту, у депутатів є місяць на те, щоб створити в парламенті нову коаліцію. Якщо ж її так й не створять, то президент може розпустити парламент.

Україна Реалії – актуальні новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*