Радбез ООН: Росія не повинна втручатися в мовний Закон України

beztabu.net

На засіданні Радбезу Організації Об’єднаних Націй, яке проходило вчора (у зв’язку з різницею в часових поясах о 22:00 за київським часом), російським представникам було відмовлено в обговоренні українського закону, прийнятого напередодні та регулюючого застосування державної мови.

Засідання було ініційоване російськими дипломатами. Відповідне рішення членів Радбезу ООН було прийнято на самому початку. Представник Франції Франсуа Делатр висловив протест і закликав до нього своїх колег по СБ ООН з інших країн.

Французький дипломат пояснив, що закон України «Про функціонування …» державної мови не може бути поставлений на один рівень з ситуацією на Сході нашої країни.

На думку Делатра, РФ ініціювала це засідання навмисне в день приведення до присяги шостого президента України, щоб використати Радбез у своїх цілях.

Думку Делатра підтримав його німецький колега Крістоф Хойзген, постпред Сполучених Штатів Джонатан Коен і польський постпред.

beztabu.net

Василь Небензя, який представляв Росію на засіданні, не погодився з доводами західних дипломатів і почав пов’язувати «мовний» закон з Мінськом домовленостями.

Обговорення України було поставлено на голосування, противники такої теми засідання отримали шість голосів, чотири утрималися, «за» проголосувало чотири постпреда.

Україна Реалії – найактуальніші новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*