ООН зажадала від Англії повернути острови в Індійському океані

www.nastol.com.ua

За підсумками голосування Генеральної асамблеї Організації Об’єднаних Націй вчора 23 травня, Сполучене Королівство відповідно до прийнятої резолюції повинно повернути архіпелаг, розташований в Індійському океані, Республіці Маврикій.

Підтримали цю резолюцію на засіданні ООН були представники 116 країн. Британія отримала підтримку лише шести держав, включаючи Ізраїль, Мальдіви та Австралію. У британській пресі новину вже встигли назвати значним дипломатичним ударом.

Представники Республіки Маврикій заявили, що змушені були в 1965 році відмовитися від архіпелагу Чагос, щоб отримати незалежність від Лондона.

Британський МЗС заявив, коментуючи ситуацію, що територіальні претензії Маврикія в Сполученому Королівстві не визнаються. При цьому дипломати Великобританії підкреслили вірність зобов’язанням передати контроль над групою островів, коли Лондон не буде мати в них оборонної потреби.

www.nastol.com.ua

Міжнародний суд закликав Сполучене Королівство відмовитися від контролю над архіпелагом Чагос і передати своїй колишній колонії ще 25 лютого поточного року. Судове рішення зазначало, що відділення архіпелагу в середині 1960-х років було проведено незаконно.

Україна Реалії – найактуальніші новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*