В Україні родичі померлих зобов’язані будуть погасити їх банківський борг

фото: www.rbc.ua

Верховна Рада України напередодні підписала закон, який зобов’язує родичів померлих погашати їх заборгованості перед банком. Даний законопроект був затверджений у другому читанні і передбачає внесення поправок в законодавство про відновлення кредитування. Творець даного законопроекту – Михайло Довбенко, депутат від блоку Петра Порошенка.

Даний законопроект зміцнює гарантії банків, однак ускладнює становище позичальників. Кредитори зможуть змінювати кредитну ставку за існуючим договором. Однак якщо клієнт не погоджується на це, він зобов’язаний ліквідувати заборгованість перед банком у повному обсязі протягом місяця. Більше того, клієнти не можуть продавати предмет іпотеки або майно, що виступає в якості застави, без дозволу банку.

Проте основним перетворенням є саме зобов’язання спадкоємців померлого оплатити його кредит. В іншому випадку, банкам надається право наполягати на ліквідації заборгованості померлого, за допомогою продажу його майна.

Сам закон починає діяти через 3 місяці після підписання, але при цьому він також буде відноситись і до тих заборгованостей, які не були ліквідовані до цього.

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*