В Україні планують ліквідувати інтернати до 2020 року

winallos.com

Уляна Супрун, яка виконує обов’язки голови МОЗ, у своєму профілі в соціальній мережі «Фейсбук» інформує, що у відомстві мають намір змінити систему підтримки тих дітей, які залишилися без сім’ї. Також вона зазначила, що тільки 8% дітей, які проживають в інтернатах, є сиротами. Інші ж діти мають батьків, однак вони не можуть виховуватися в сім’ї з різних причин. Для того, щоб діти росли з батьками, відомство шукає різні механізми допомоги таким сім’ям.

Так, в Міністерстві мають намір ліквідувати інтернати вже до наступного року, дітей же, які там навчаються, планують влаштувати в сім’ї. Вже з початку наступного року дітей в дитячі будинки приймати не будуть. У МОЗ хочуть створити всі умови, щоб діти росли з батьками, в крайньому разі, вони будуть визначені в прийомні сім’ї.

winallos.com

Заміною дитячим будинкам повинні стати паліативно-реабілітаційні центри, чисельність місць в яких буде залежати від потреб суспільства. Нині таких центрів в країні дуже мало. Так, лікування в даному центрі може початися через рік після того, як дитину туди направили. Така ситуація негативно відбивається на ефективності лікування та процесі реабілітації. Також зазначається, що послуги даного центру мають бути безкоштовними для громадян.

Україна Реалії – актуальні новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*