
Рівне 9 років назад 2 червня 2010 року депутати Нацасамблеї Квебека прийняли законопроект про визнання Голодомору, який був в період з 1932 по 1933 рік. Саме тоді відбувався геноцид українського народу. Саме в той день проголосили День пам’яті жертв Голодомору.
У резолюції Сенату, яка була прийнята за 7 років до того, було сказано, що до уряду Канади звернулися із закликом про визнання українського геноциду 1932-33 років. А також про численні спроби спотворення історичної правди. Адже це був не просто голод, від якого страждав український народ, але в цей час він терпів усілякі знущання і нічим іншим як геноцид це назвати не можна.
Нагадаємо, що 28 травня 2008 року було прийнято Акт про Голодомор.
У документі говориться, що Голодомор був спеціально спланований радянським режимом Сталіна. Геноцид був здійснений з метою придушення надій українського народу на світле майбутнє України. У період з 1932 по 1933 рік загинуло понад мільйон українців.
Її Величність за порадою і погодженням з Сенатом і Палатою громад Канади постановляє:
1. Цей акт може називатися Актом дня пам’яті українського голоду і геноциду.
2. По всій Канаді, щороку, четверта субота листопада буде “Днем пам’яті українського голоду і геноциду”, – йшлося в документі.
Україна Реалії – актуальні новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!
Ваш коментар буде першим