На Рівненщині знайдено поховання жертв радянського НКВС

kresy24.pl

У місті Дубно на Рівненщині, на місці вже не існуючої Дубненської в’язниці були знайдені дев’ятнадцять останків людини. Пошуковими роботами займалася пошуково-меморіальна організація «Доля».

Встановлено, що знайдені останки належать радянським в’язням, страченим співробітниками радянського Народного комісаріату державної безпеки у 1941 році, наприкінці червня. Страта була проведена незадовго до приходу в місто гітлерівських військ.

Як повідомляє «Радіо Свобода», тіла належать шістнадцяти чоловікам і трьом жінкам. У чотирьох страчених знайдено вогнепальні поранення.

Учасники розкопок також знайшли такі речі в’язнів, як взуття, ґудзики та гребінці, повідомила антропологиня Ольга Мінейко, співробітниця археологічного інституту при Національній академії наук.

Експертка розповіла, що акуратне розташування останків вказує на те, що жертви були поховані не в поспіху. Зігнуті верхні та нижні кінцівки жертв свідчать, що від розстрілу до поховання пройшло до трьох днів.

Дослідження допоможуть встановити раціон в’язнів, їх зріст та статуру, рід занять до тюремного ув’язнення, а також етнічну групу кожного.

kresy24.pl

Коли гітлерівські війська захопили Дубно 26 червня, на території в’язниці вони знайшли місцевих жителів, зайнятих пошуками своїх рідних і близьких. Пізніше уродженці цього краю згадували, що чекісти піддали своїм жертв жорстоким тортурам. Похорон було проведено 30 червня, з двома місцями поховання, уточнюють історики.

Україна Реалії – найактуальніші новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*