Дострокові вибори в парламент України під загрозою скасування

Abomus.co.il

Наступного тижня, у вівторок 11 червня, в Конституційному суді розглянуть президентський указ щодо розпуску парламенту та проведення дострокових виборів.

Про це стало відомо сьогодні, після рішення Великої палати КСУ щодо дати першого засідання. Справа розглядається як невідкладна, і вердикт має бути винесений до 21 липня в обов’язковому порядку. При негативному рішенні дострокові вибори в парламент не відбудуться.

Подання про перевірку указу Володимира Зеленського на відповідність Основному закону направлено 62 нардепами від «Народного фронту».

У зверненні цих депутатів стверджується, що новий голова держави перевищив повноваження підписом під указом про розпуск. Вони вказують на те, що указ був опублікований на наступний день після приведення Зеленського до присяги, в той час як НФ вийшов з коаліції лише за кілька днів до цього, залишивши парламенту місяць на створення нової більшості.

Abomus.co.il

Інтернет-видання «Страна.ua» стверджує, посилаючись на анонімне авторитетне джерело серед відставних суддів КСУ, що рішення може бути будь-яким. Склад Конституційного суду неоднорідний, і прихильникам скасування указу Зеленського є, на кого спертися серед суддів.

Україна Реалії – найактуальніші новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*