Релігієзнавець назвав Філарета токсичним для всього православ’я

Хроника.инфо

Попри отримання півроку тому Томосу про автокефалію ПЦУ, в церковних колах останнім часом почалося жорстке протистояння між представниками нової та старої церкви. Дану ситуацію прокоментував і провідний науковий співробітник Інституту філософії Національної академії наук України, професор Олександр Саган. У своєму інтерв’ю виданню «Факти» він назвав почесного патріарха Філарета «токсичною фігурою для всього православ’я», а також зазначив, що той «завжди був націленим на одноосібне і не обмежене нічим правління».

Саган зазначив, що знаючи про амбіції та прагнення Філарета, а також виходячи з думки світового православ’я щодо його особистості, патріархом Константинопольським Варфоломієм і було висунуте до нього прохання – написати відмову щодо спроби очолити ПЦУ.

Однак ми чуємо заяви Філарета про те, що тільки у нього є право на одноосібне керівництво помісною православною церквою», і, на думку релігієзнавця, дані заяви не підтримуються ні церквою, ні суспільством

Також цікавий той факт, що почесний патріарх почав активно висловлювати свою позицію і робити гучні заяви саме після виборів президента. Хоча Саган впевнений, що при переобранні минулої влади, активність би теж була, але значно менше.

Крім іншого професор прокоментував три основні претензії, висунуті Філаретом, що говорять про залежність від Вселенського Патріархату. Перша полягає в тому, що парафії діаспор колишньої УПЦ КП переводяться під юрисдикцію Константинополя, але це передбачено правилами Вселенського собору. До того ж Саган зазначив, що таких парафій небагато – понад двадцяти.

Друга претензія – це надання миро для Православної церкви України Константинополем, але, наприклад, стародавня Єрусалимська православна церква теж бере міро у Константинополя і не вважає, що залежна.

Третя претензія полягає в тому, що Вселенський патріарх став так званим третейським суддею для ПЦУ. Але в такому випадку виникає питання, якщо Філарет не вважає Варфоломія вищою апеляційною інстанцією, то навіщо тоді звертався за зняттям анафеми від Московського патріархату?

Також Саган наголосив, що дії колишнього патріарха, а саме його старання «захопити владу в ПЦУ» погано позначаються на розвитку церкви, бо з квітня спостерігається значне зниження переходу парафій в Православну церкву України.

Україна Реалії – актуальні новини України

Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!

Микола Ткачук

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*