Епіфаній обговорював з Саакашвілі визнання ПЦУ Грузинською церквою

фото: Новое Время

Згідно з повідомленням прес-служби ПЦУ, вчора, 4 червня, пройшла зустріч предстоятеля Православної церкви України митрополита Епіфанія з екс-головою Одеської ОДА, колишнім президентом Грузії Міхеілом Саакашвілі, на якій обговорили визнання української церкви Грузинською православною церквою.

Саакашвілі дав високу оцінку роботі митрополита щодо розвитку ПЦУ. У відповідь, Епіфаній висловив подяку гостю за візит та участь у церковних проблемах. Також предстоятель зазначив, що, не зважаючи на протистояння Москви, визнання української церкви та особливо єднання православних українців неодмінно відбудеться.

Нагадаємо, що Грузинська православна церква не поспішає визнавати ПЦУ. Причина може полягати в тому, що ГПЦ загнана в жорсткі рамки вибору між двома конкурентними центрами православ’я — Російською православною церквою, яка все ще визнає Абхазьку церкву канонічною частиною ГПЦ, і Вселенським патріархом, що має право вершити закон у православному світі. Рішення Грузії може призвести до розморожування церковної проблеми в Абхазії, де місцева церква може домагатися через Константинополь автокефалії, як це зробила Україна.

Саакашвілі повернувся в Україну 29 травня, після того як президент України Володимир Зеленський повернув йому українське громадянство, підписавши відповідний указ.

Україна Реалії – актуальні новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!
Микола Ткачук

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*