Філарет: Помісний собор України — ситуативні збори церковних делегатів

artfile.me

На інформаційному порталі «Церква.Інфо» опубліковано заяву Почесного патріарха Православної церкви України. У ній Філарет заперечує, що Київський патріархат був юридично ліквідований.

Він визнав факт зборів духівництва цієї релігійної організації за кілька годин до початку роботи Об’єднавчого собору, однак заперечує, що захід був Помісним собором Київського патріархату.

Філарет нагадав, що питання про юридичну ліквідацію УПЦ КП з’явилося лише напередодні Об’єднавчого собору, в ході якого було проголошено ПЦУ як повноправну автокефальну церкву. На його думку, ліквідація Київського патріархату була вимогою представників Фанара для подальшого Собору.

Виходячи з названих ним фактів, Філарет назвав захід в УПЦ КП не Помісним собором, а «ситуативними зборами».

Таким чином, священнослужитель заперечує твердження Вселенського патріарха про те, що УПЦ КП в юридичному полі більше не існує.

artfile.me

Нагадаємо, що на початку травня поточного року Філарет вступив в жорстку заочну полеміку з предстоятелем ПЦУ Епіфанієм і заявив, що той обдурив його, як і Петро Порошенко, напередодні Об’єднавчого собору. Філарет зазначив, що розраховував займатися всіма внутрішніми справами ПЦУ, в той час як Епіфаній представляв би Церкву в її закордонних контактах і заходах. Це передбачала усна домовленість двох представників духівництва і вже колишнього президента України, підкреслив Філарет.,

Україна Реалії – найактуальніші новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*