Експерти очікують червневий обвал цін на продукти в Україні

vybor.news

Виходячи з заяви виконавчого директора Економічного дискусійного клубу Олега Пендзина, випливає, що якщо в квітні поточного року борщовий набір виріс в ціні на 24,7%, то в цьому місяці експерти прогнозують зниження ціни на 30%.

Експерт також звернув увагу на те, що зараз черешню та полуницю продають за нереальними цінами, проте незабаром й вони впадуть в ціні. Так, у пік сезону вартість полуниці буде варіюватися від 55-ти до 60-ти гривень за кілограм. На початку поточного року Закарпатська черешня продавалася по 135 гривень за кілограм, а зараз у Києві її можна купити за 80-90 гривень, ще пізніше ціна знизиться до 60-70 гривень.

Водночас, голова департаменту аналітики на оптовому ринку «Шувар» Тетяна Гетьман підкреслила, що середні тарифи на продукти в поточному році дещо більші, ніж у попередньому. Це пов’язано з тим, що зараз спостерігається дефіцит ягоди хорошої якості, та вона дорожче, ніж раніше. Також вона зазначила, що ціни на неякісні ягоди не змінилися.

vybor.news

Поряд з цим, українцям не варто очікувати зниження цін на такі продукти, як м’ясо та молоко. Так, Пендзин звернув увагу на те, що свинина в нашій країні й так дешева, це пов’язано з тим, що експорт був урізаний через поширення африканської чуми свиней. Ціни на курку прямо пов’язані з цінами на ринках Європи, де навряд чи щось зміниться. Велика частина курки призначена для експорту, у зв’язку з чим, в нашій країні вона представлена в незначній кількості.

Україна Реалії – актуальні новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*