Горбачов був змушений виправдовуватися за самогубство академіка Легасова

Style.nv.ua

Популярність серіалу від HBO, присвяченого темі Чорнобильської катастрофи 1986 року, підняла дискусії про вчинки та подальшу долю головних осіб, причетних до аварії на ЧАЕС та її ліквідації.

Активно обговорюється й самогубство академіка Валерія Легасова, який зазнав цькування з боку наукової радянської спільноти та критики з боку влади після віденської доповіді для МАГАТЕ по Чорнобилю.

За спогадами колишніх радянських функціонерів, за проявлену за кордоном чесність у своїй доповіді, Легасов не отримав звання Героя Соцпраці (яке очікувало його), згідно з рішенням останнього генсека СРСР Михайла Горбачова, після чого вчений наклав на себе руки.

«Перший і останній президент» Радянського Союзу Михайло Горбачов після трансляції рейтингового серіалу, де яскраво показана опала академіка, змушений був виправдовуватися. В інтерв’ю радіостанції «Говорить Москва» Горбачов заявив, що інформація по його рішенню не нагороджувати Легасова є вигадками, і таких вказівок він не давав.

Style.nv.ua

Він додав, що у зв’язку з курсом лікування він ще не подивився серіал. За словами Горбачова, йому пообіцяли організувати перегляд серіалу в лікарні, однак поки що це реалізувати не вдалося.

Нагадаємо, що серіал 2019 року «Чорнобиль» від HBO побив за популярністю фентезійну «Гру престолів», і заново привернув увагу світової громадськості до теми катастрофи на ЧАЕС.

Україна Реалії – найактуальніші новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*