В Україні мають намір скасувати форму для школярів

www.ktrk.kg

Шкільний навчальний рік вже закінчився, проте наболілі теми не перестають обговорюватися у соціальних мережах. Однією з таких тем є питання про шкільну форму.

Громадська організація під назвою «Батьки SOS» ініціювали реєстрацію петиції про скасування форми до голови держави, однак батьки розділилися на два табори – «за» і «проти». Причиною постійного спалахування даної теми є регулярні історії про дітей, які піддаються осуду за відмову одягатися у шкільну форму. Прикладом тому є випадок у Кіровоградській області, де ученицю першого класу не пустили до школи через недотримання шкільного дрес-коду. А у Миколаївській області дівчинці влаштували публічну догану через джинси з прорізами.

Деякі батьки скаржаться на дорожнечу такої форми, а також погану якість одержуваного одягу. Олена Парфенова, співзасновниця ГО «Батьки SOS» зазначає, що досить часто покупка шкільної форми несе корупційні ризики. Адже у деяких випадках школа вказує, якого зразку необхідно купити форму, а вона, у свою чергу, володіє завищеною ціною.

Батьки, які виступають за скасування шкільної форми, аргументують свою позицію тим, що вона не дозволяє дітям самовиражатися. Однак їх противники основною перевагою однакового дрес-коду відзначають рівність. Оскільки діти повинні вчитися та звертати увагу на особистісні якості, а не оцінювати зовнішній вигляд один одного. З чим погоджуються фахівці в області психології.

www.ktrk.kg

На думку Сергія Красіна, голови Асоціації дитячих та сімейних психологів України, попри переваги шкільної форми, у зв’язку з сучасними тенденціями та новою реформою школи, постає питання про її доцільність. Адже нова система навчання акцентує увагу на вільній поведінці учнів, а наявність єдиного дрес-коду різко контрастує з цією установкою.

Україна Реалії – найактуальніші новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*