Середня зарплата українців 10 000 гривень — ілюзії та реальність

akcenty.com.ua

Українське видання «КП в Україні» поставило під сумнів твердження Держстату про те, що середня заробітна плата в країні перевищила позначку в 10 тисяч гривень, що також було обіцянкою чинного голови уряду Володимира Гройсмана.

Провівши дослідження, видання «КП в Україні» з’ясувало, що середньостатистична зарплата в 10 тисяч гривень і більше, спостерігається тільки в столиці (майже 15 тисяч гривень) і підконтрольної уряду частині Донецької області (трохи більше ніж 10 з половиною тисяч гривень), а також на Дніпровщині, Запорізькій і Київській областях.

Жителі інших регіонів не отримують в середньому такій зарплаті, за винятком «сірих» заробітних плат, що не враховуються статистикою. Економіст Андрій Мартинюк вказав, що Держстат рахує «брудні» зарплати, без податкових та інших відрахувань, тому навіть при окладі в 10 тисяч гривень українець отримає на руки приблизно вісім тисяч.

akcenty.com.ua

Експерти також нагадали, що позитивні звіти про підвищення заробітної плати стикаються з витратами громадян України на тарифи й податки. Аналітик Олексій Кущ зазначив, що немає сенсу в тому, що нинішня зарплата наздогнала «саму себе у 2013-му році», якщо тоді цінники та тарифи були набагато нижче, і зараз потрібно той дохід перекривати у півтора раза.

Україна Реалії – найактуальніші новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*