Хто ж він — темношкірий ліквідатор аварії Чорнобильської атомної станції

Newsone.ua

Після публікації сценаристки з Великобританії Карли Мері про те, що рейтинговий серіал від HBO «Чорнобиль» викликав у неї розчарування відсутністю темношкірих акторів, її піддали обструкції обурені користувачі Мережі, які вказали на нелогічність подібних претензій.

В результаті сценаристка була змушена закрити свій акаунт у мережі мікроблогів Twitter через потік критики.

Однак низка видань «по слідах» її резонансної публікації зробила несподіване відкриття: темношкірі ліквідатори були. Журналісти знайшли Ігоря Анатолійовича Хіряка, який під час проходження строкової служби в Радянській армії взяв участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.

Ігор Хіряк є уродженцем Вологодської області 1967 року народження, був покликаний на військову службу в 1985 році. Розподіл направив призовника в об’єднання інженерних військ, яке дислокувалося в Києві. Саме 210-й понтонно-мостовій бригаді довелося разом з іншими військовослужбовцями відправлятися в небезпечну зону для порятунку сотень тисяч людей від загроз, що виходять від підірваного реактора.

Newsone.ua

Після строкової служби Хіряк повернувся в рідний для нього Череповець, де живе по сьогоднішній день. У бесіді з журналістами він розповів, як виконував разові роботи на самій станції та трудився на понтонному мосту, через який проводилася евакуація. Радіаційне випромінювання викликало у нього опік гортані. На даний момент ще один наслідок робіт в небезпечній зоні викликає у нього незручності: у чоловіка спостерігаються проблеми з пам’яттю.

Зараз темношкірий ліквідатор разом з сім’єю дивиться серіал 2019 року, який за рейтингами побив фентезійну «Гру престолів». Коментуючи відсутність в серіалі людей з таким же, як у нього, кольором шкіри, Хіряк пояснив, що навряд чи можна було перевірити, чи перебували в рядах ліквідаторів темношкірі.

Україна Реалії – найактуальніші новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*