Україна вимагає в Гаазькому суді дозволу на видобуток газу в Чорному морі

news.meta.ua

Представник України в Гаазькому суді Олена Зеркаль в ході слухання виступила із заявою про те, що наша країна наполягає на тому, щоб суд надав їй дозвіл видобувати газ на території Чорного моря. Вона підкреслила, що з того часу, як Кримський півострів був анексований Російською Федерацією, росіяни змогли добути на цій території понад 9 млрд кубометрів газу. Також Зеркаль наголосила, що РФ не дає нашій державі доступ не тільки до нафти, але й до газу, розташованим на території Чорного моря.

Представник України розповіла, що уряд нашої країни за допомогою розвитку внутрішнього видобутку газу, робить спроби забезпечення енергетичної самостійності. Необхідний обсяг газу (5-6 мільярдів кубометрів на рік) можна забезпечити ресурсами, які розташовані в акваторії Чорного моря.

Крім цього, Олена Зеркаль дала коментарі щодо заяви, зробленої зовнішньополітичним відомством Російської Федерації, згідно з якою, вимоги української сторони не входять до компетенції даного суду, у зв’язку з чим, суд не має права їх розглядати. Так, вона підкреслила, що претензії Росії юридично ніяк не обґрунтовані.

news.meta.ua

Також наголошується, що РФ обмежує судна всіх держав, які направляються в порти нашої країни або ж з них. Крім того, вона обмежує Україну в доступі до природних ресурсів, які розташовані на її ж території. Дані порушення свідчать про те, що Росія нехтує нормами міжнародного морського права.

Україна Реалії – актуальні новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*