Філарет заявив, що не приймає Томос Вселенського патріарха Варфоломія

news247.com.ua

Почесний Патріарх ПЦУ Філарет виступив із заявою перед початком проведення форуму у столиці України, який пройшов 11 червня. У своїй заяві Філарет озвучив прийняте рішення про скликання собору Київського Патріархату.

Патріарх повідомив, що він не прийняв Томос, з тієї причини, що він не був ознайомлений з текстом даного документа до його вручення нашій державі. Патріарх впевнений, що якби представники Української Православної Церкви КП були ознайомлені з текстом Томаса, то за автокефалію 15 грудня ніхто б не віддав свій голос. Адже прийнятий документ закріплює положення про перехід Церкви із залежності одного центру до іншого.

Філарет заявив про скликання помісного Собору. Метою даного заходу є прийняття рішення Собору, проведеного 15 грудня минулого року. Дана дія покаже факт необов’язковості минулого Собору та факт існування Київського Патріархату, який завжди існував, існує та буде існувати. Датою проведення собору призначено 20 червня.

news247.com.ua

Раніше повідомлялося, що Вселенський Патріарх висловив думку про те, що Київського Патріархату ніколи не існувало, тим самим підтримавши Епіфанія у конфлікті з Філаретом.

Україна Реалії – найактуальніші новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*