Чверть гастарбайтерів з України можуть змінити Польщу на Німеччину

akcenty.com.ua

Приплив громадян України на польську територію дозволив даній країні уникнути проблем, пов’язаних з дефіцитом на ринку праці, проте вже найближчим часом ситуація може змінитися. Так, ослаблення регулювання в Німеччині може призвести до того, що близько 20-25% трудових мігрантів з України покинуть Польщу вже протягом 4-х років.

Також радники одного з департаментів польського банку, який займається економічним аналізом, стверджують, що приплив трудових мігрантів у 2013-2017 роках дозволив прискорити економічне зростання країни на 0,9%.

Відзначається, що зростання однієї з найбільших східних економік Європейського союзу зміг витримати всі коливання, які фіксувалися й в західних державах. Встояти при всіх коливаннях економіці Польщі допомогли українці, які приїхали в країну через рецесію, а також тривалу війну з Російською Федерацією. Також зазначається, що громадяни Польщі й самі виїжджали з країни в пошуках більш високої оплати праці. Компанії країни все частіше оформляють на роботу іноземців, проте найчастіше більшу частину з них складають наші земляки.

akcenty.com.ua

Крім цього, в Центробанку Польщі відзначають, що саме українці стримували тиск на заробітні плати, а також інфляцію. Саме це й давало можливість країні зберігати рекордно низьку процентну ставку протягом 4-х років. Водночас, роботодавці держави підкреслюють, що їм не вистачає рук, та просять уряд про пом’якшення імміграційних процедур.

Україна Реалії – актуальні новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*