Вже з 1 липня в Україні злітають ціни на сигарети

hyser.com.ua

Україна в черговий раз демонструє своє бажання відповідати стандартам ЄС, і на цей раз зміни торкнуться сфери продажу сигарет. Уже в липні поточного року курцям доведеться витратити на 2,2 гривні більше, аби придбати пачку сигарет. Це пов’язано з тим, що Мінфін України має намір підвищити акциз на сигарети до рівня, встановленого в країнах Євросоюзу.

При цьому українців заспокоїли, зазначивши, що збільшення вартості не відбудеться до тих пір, поки у продавців залишається запас раніше куплених сигарет. За словами експертів, подорожчання сигарет пов’язане, перш за все, з підвищенням акцизу. У такий спосіб Мінфін вже на протязі декількох років, підвищуючи акциз на 20%, намагається підняти ціни на сигарети до рівня, встановленого в країнах ЄС. Для порівняння: якщо в більшості країн Євросоюзу можна купити сигарети за 5 євро, а в деяких мінімум за 10 євро, то в Україні купівля сигарет обійдеться в межах 1,2-1,5 євро.

hyser.com.ua

Згодом Мінфін планує ввести вимогу чітко відповідати пропорціям між акцизом і вартістю пачки сигарет. За стандартом ЄС частка акцизу повинна складати близько 60%. За підрахунками експертів, якщо відповідати цим вимогам, то вже у 2024 році вартість однієї пачки сигарет в Україні може досягти 100 грн.

Україна Реалії – найактуальніші новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*