Команда Зеленського має намір ввести двопалатний парламент України

Nv.ua

Інформаційне агентство «РБК-Україна», посилаючись на представника голови держави в парламенті Руслана Стефанчука, інформує, що в нашій країні можуть ввести двопалатний парламент. При цьому, наголошується, що дане рішення затверджувалося ще у 2000 році, коли проходив референдум при президенті Кучмі.

Так, Стефанчук розповів, що основною проблемою Ради є половинчастий підхід до її формування, або іншими словами – змішана виборча система. Він звернув увагу на те, що в українських реаліях дана система не ефективна.

Оскільки будь-яке з’єднання не дає ніякої результативності, то для нашої країни є лише два шляхи. Перший полягає в нарізанні волостей з наглядачами, тобто мажоритарна система, другий – у політичному структуруванні суспільства, тобто пропорційна система. Дана проблема може бути врегульована при введенні двопалатного парламенту.

Nv.ua

Стефанчук також нагадав, що за підсумками зазначеного референдуму, рішення про введення двопалатного парламенту було підтримано 82,9% виборців. На тому ж референдумі піднімалося питання й про зменшення чисельності депутатів. Зараз же розглядається необхідність проведення перепису населення. Це потрібно для того, щоб встановити людський ресурс в нашій країні, та виходячи з цього, обчислити необхідну кількість парламентаріїв відповідно до європейських норм.

Україна Реалії – актуальні новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*