Конституційний суд України визнав незаконним створення формули Роттердам +

politeka.net

За повідомленням порталу «Дзеркало тижня» Конституційний суд України виніс рішення, згідно з яким НКРЕКП, створена з ініціативи екс-президента України Петра Порошенка, визнається антиконституційним формуванням. Більш того, КС дійшов висновку, що Порошенко перевищив свої повноваження, визначивши за собою право створювати такого роду органи, а також призначати і знімати з посад його членів.

У підсумковому рішенні КС також зазначено, що статус НКРЕКП не відповідає конституційним положенням. Так, з урахуванням функцій, які виконує НКРЕКП, вона є одним з органів виконавчої влади держави та повинна контролюватися Кабінетом Міністрів. Однак на практиці НКРЕКП не раз звинувачували в тому, що вона діє в інтересах олігархічних груп і самого Порошенка. Одним з найбільш спірних рішень НКРЕКП стало затвердження у 2016 році формули «Роттердам+», що призвело до різкого збільшення тарифів і «викачування» грошей з держбюджету.

politeka.net

Відомий той факт, що справа про незаконність НКРЕКП перебуває на розгляді суду ще з 2017 року. Однак Станіслав Шевчук, який є головою КС з 2017 по 2018 роки, не робив якихось серйозних рішень і тим самим затягував розгляд цього справи.

Україна Реалії – найактуальніші новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*