Православна Церква України на межі релігійного розколу

crisis.in.ua

Прес-служба Київської Митрополії УПЦ (ПЦУ) заявила про те, будь-яке скликання, а також проведення зборів Патріархом Філаретом, означатиме поділ церкви.

ПЦУ заявила, що є незаконним проведення будь-яких зборів від імені УПЦ КП при використанні назв її органів, позначених у статуті, серед яких помісний, архієрейський собор тощо. Патріарх Філарет не володіє правом одноосібно приймати рішення про скликання помісного собору УПЦ КП ні на основі зі Статуту ПЦУ, ні на основі Статуту УПЦ КП, який був припинений.

Також, проведення зборів на позастатутній основі з присвоєнням цьому заходу назви «собору» буде розглядатися як церковне розділення. Особи, які причетні до організації подібних зібрань, а також їх учасники будуть відокремлені від ПЦУ із застосуванням усіх наслідків як канонічних, так і юридичних. ПЦУ пояснює своє рішення тим, що УПЦ КП перестала існувати як самостійне об’єднання релігійного характеру у кінці минулого року, об’єднавшись з єдиною помісною ПЦУ.

crisis.in.ua

ПЦУ виступає з закликом до всіх вірянин, духівництва та ієрархів не брати участь у зборах, що мають руйнівний вплив на єдність помісної УПЦ.

Україна Реалії – найактуальніші новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*