Україна запропонувала Молдові імпортувати газ без участі російського «Газпрому»

baltnews.lt

Вітчизняна компанія «Укртрансгаз» на своєму сайті розмістила інформацію, згідно з якою, Україна звернулася до Молдови з пропозицією про налагодження постачання газу в країни Європейського союзу за допомогою української газотранспортної системи. При цьому, російський «Газпром» брати участь у цьому транспортуванні не буде.

Зазначається, що на даний момент Молдова поставляє газ з Російської Федерації через територію нашої країни, проте вже до кінця року даний договір закінчиться. У зв’язку з цим, в «Укртрансгазі» звернулися до Кишинева з пропозицією транспортувати газ в Європу за допомогою української ГТС без участі «Газпрому».

Варто відзначити, що дана пропозиція була зроблена молдавській стороні ще навесні, проте оприлюднили його лише 14.06.19. У Молдові на даний момент не давали коментарів з даного питання.

Також в «Укртрансгазі» підкреслили, що дана пропозиція з’явилася й через затримку будівництва інтерконекторів «Румунія-Молдова». Саме ця ситуація й ставить Кишинів в залежне становище від чергового переговорного процесу з російським «Газпромом».

baltnews.lt

Для того, щоб можливі ризики, пов’язані з можливим припиненням постачання газу з РФ, звести до мінімуму, а також для того, щоб гарантувати безпечне транспортування газу в Молдову, Україна запропонувала Кишиневу використовувати свою ГТС при постачанні.

Україна Реалії – актуальні новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*