Ядерне озброєння у світі скорочується, але модернізується

www.dw.com

Згідно зі звітом дослідження Стокгольмського інституту дослідження проблем миру, світова чисельність запасів ядерного озброєння поступово зменшується. Країни, які володіють даним типом озброєння займаються модернізацією своїх арсеналів.

Так, на початку поточного року такі держави як Сполучені Штати, Російська Федерація, Британія, Франція, КНР, Індія, Пакистан, Ізраїль та Північна Корея мали близько 13-ти тисяч 856-ти одиниць ядерного озброєння. Варто підкреслити, що в минулому році ці запаси досягали 14-ти тисяч 465-ти одиниць.

Крім цього, близько двох тисяч одиниць зазначеного озброєння на даний момент перебуває в бойовій готовності. Водночас, повідомляється, що скорочення ядерного озброєння проводили такі країни як Сполучені Штати та РФ. Саме на ці держави припадає близько 90% світового запасу ядерної зброї.

У звіті вказується, що й в США, й в РФ проходять великі та дорогі програми, що передбачають заміну та удосконалення ядерної зброї. Арсенали інших держав істотно менше, проте ці країни займаються розробкою та впровадженням нових систем озброєння. Такі держави, як Індія, Пакистан та КНР нарощують розмір свого арсеналу.

www.dw.com

У КНДР же військова ядерна програма є пріоритетним напрямком, а також основним елементом стратегії нацбезпеки, всупереч тому, що в минулому році в даній державі був оголошений мораторій на випробування даного виду озброєнь.

Водночас, зазначається, що точні відомості про ядерні запаси різних країн суттєво відрізняються. Так, наприклад, Сполучені Штати та Британія розповіли про чисельність ядерного озброєння, Франція ж повідомила лише частина інформації, а Російська Федерація й зовсім не додає дані відомості розголосу. В таких країнах як Індія та Пакистан повідомляють лише про проведені випробування, відомості про стан та чисельність озброєння відсутні. Північна Корея не розповідає про свій ядерний потенціал, Ізраїль також не дає ніяких коментарів у цій сфері.

Україна Реалії – актуальні новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*