Україна повинна виплатити за рішенням суду 25 600 євро протестувальникам, яких побив «Беркут»

ua.news

За повідомленням Укрінформу, 18 червня в Страсбурзі відбулося засідання ЄСПЛ, і в результаті було прийнято рішення зобов’язати Україну виплатити моральну компенсацію особам, щодо яких у 2010 році в Харкові представники підрозділу «Беркут» вчинили протиправні дії.

Зокрема, суд розглянув випадок дев’ятирічної давності, коли харківські активісти, що виступали проти вирубки дерев у громадському парку, були побиті й затримані співробітниками «Беркута».

Відповідно до рішення ЄСПЛ, Україна зобов’язується виплатити чотирьом заявникам по 6 тис. євро, оскільки влада не відреагувала на скарги потерпілих й не ініціювала відповідне розслідування на предмет порушення прав людини. У рішенні суду також зазначено, що держава Україна зобов’язується виплатити 16,6 тис. євро, які компенсують судові витрати.

ua.news

Нагадаємо, що у 2010 році в Харкові кілька активістів спробували опротестувати наміри влади побудувати дорогу через один з парків. В результаті протестувальники були затримані, а деяким співробітники «Беркута» завдали тілесних ушкоджень.

Україна Реалії – найактуальніші новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*