«Мовний» закон буде скасовано Конституційним судом, – Опоблок України

znaj.ua

На офіційному сайті «Опозиційного блоку» з’явилося повідомлення, в якому депутат від даної політичної сили Вадим Новинський заявив, що прийняття закону «Про забезпечення функціонування української мови як державної» є антиконституційним. Повідомляється, що депутати «Опоблоку» передали в КСУ подання про скасування даного закону.

На думку членів «Опоблоку», прийняття «мовного» закону повністю суперечить Конституції країни та є дискримінаційним щодо громадян України. Так, закон виключає право громадян на навчання й спілкування рідною мовою. З огляду на той факт, що Україна є багатонаціональною державою, а російськомовне населення складає близько 40%, то введення подібного закону дискримінує за мовною ознакою майже половину громадян України. Попри те, що Конституція України гарантує вільне використання мов усіх національностей, які проживають в Україні, на практиці ситуація зворотна.

znaj.ua

На думку Новинського, необхідно визнати, що громадяни України мають повне право спілкуватися й навчатися російською мовою й на будь-яких інших мовах національних меншин. Тільки так можна уникнути розпалювання ворожнечі між населенням країни й побудувати правову державу.

Україна Реалії – найактуальніші новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*