Церковна війна України: Синод ПЦУ позбавив Філарета канонічних прав та обов’язків

donpress.com

Прес-служба ПЦУ повідомляє про те, що синод ПЦУ прийняв постанову, згідно з якою необхідно передати Київську єпархію з усіма парафіями та монастирями столиці, що знаходяться у підпорядкуванні Української Православної Церкви Київського Патріархату, у пряме підпорядкування Митрополиту Епіфанію, предстоятелю ПЦУ.

У повідомленні йдеться про те, що почесний Патріарх Філарет не припинить входити до складу єпископату ПЦУ, але при цьому, згідно з постановою, він втратив канонічні права та обов’язки, які пов’язані з керівництвом єпархії.

Згідно з інформацією, Філарет не з’явився на засідання синоду, а також не надав поважну причину своєї відсутності.

donpress.com

Відзначається, що формальним приводом для усунення почесного Патріарха від керівництва Київською єпархією є те, що він не здійснив своєчасну подачу документів на її реєстрацію. Також рішення ПЦУ говорить про те, що столичні монастирі та парафії самі зверталися до Митрополита Епіфанія з проханням прийняти їх у пряме підпорядкування.

Повідомляється, що синод вирішив також виключити ряд священнослужителів з єпископату ПЦУ через активну участь у діях, які спрямовані на обурення протистояння у церковному середовищі. Також синод ПЦУ прийняв постанову, що собор, який був проведений Патріархом Філаретом, не мав повноважень для прийняття будь-яких рішень.

Україна Реалії – найактуальніші новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*