В Україні виявлено групи «активістів», які займалися криміналом

npu.gov.ua

Представники Нацполіції повідомили, що за період з січня по червень 2019 року на території України було виявлено декілька груп «активістів», які займалися протизаконною діяльністю. Зокрема, для досягнення особистої вигоди зловмисники збирали інформацію про бізнесменів або публічних людей, після чого вимагали від них гроші, а у разі відмови погрожували поширенням фейкових матеріалів. На даний момент підозри в здійсненні кримінальної діяльності пред’явлені дев’яти особам.

За даними правоохоронців, три випадки протизаконної діяльності «активістів» були викриті в Дніпрі, Полтаві та Києві, при цьому зловмисники використовують різні схеми шантажу. Підозрювані збирали конфіденційну інформацію про потрібну людину, її сім’ю.

npu.gov.ua

Після цього починали поширювати її через підконтрольні ЗМІ, зв’язувалися з «жертвою» й вимагали гроші, у відповідь на що, обіцяли припинити дискредитацію. Деякі «активісти» організовували мітинги, з метою вплинути на бізнесменів чи правоохоронців, від яких вимагали гроші.

Відзначається, що будь-які дії з боку поліції зловмисники називали утиском свободи слова або переслідуванням за активну громадську діяльність.

Україна Реалії – найактуальніші новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*