Агітація партій, які пройдуть в Раду, буде оплачена українським бюджетом

KIEV, UKRAINE - Nov. 26, 2018: President of Ukraine Petro Poroshenko during an extraordinary meeting of the Verkhovna Rada of Ukraine regarding the imposition of martial law in some regions of Ukraine

Денис Рибачок, аналітик Комітету виборців України, заявив про те, що партіям, які потраплять до нового складу парламенту після виборів, буде виплачено від держави матеріальне відшкодування. Розмір цього відшкодування буде дорівнювати витратам на виборчу кампанію.

Аналітик відзначив, що восени 2015 року парламентом був прийнятий закон про протидію та запобігання хабарництву. Саме цей закон вніс поправки до виборчих законодавчих актів. Однак до цього моменту Україна не застосовувала одне з головних змін даного закону, яке закріплює оплату агітації політичних партій. Нині країна за фактом поверне витрачені кошти.

Рибачок повідомив, що партія отримає від України компенсацію за витрачені кошти на виборчу кампанію у тому випадку, якщо вона візьме участь у розподілі мандатів народних депутатів. За словами аналітика, максимальна сума виборчих фондів політичних сил, які пройшли до Верховної Ради може складати близько 2 млрд грн.

ukranews.com

Відповідно до слів Рибачка, коштом платників податків будуть профінансовані партії на кілька мільярдів гривень. Таким чином, виходить, що у Верховну Раду пройдуть 5 партій, кожна з яких витратить на виборчу кампанію максимум 360 мільйонів гривень, що в загальному підсумку складе близько 2 мільярди гривень.

Україна Реалії – найактуальніші новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*