Після вірусу Petya можна хакнути пів-України

leopays.com

Повідомляється, що група кіберекспертів провела експеримент, у результаті якого було встановлено, що абсолютно будь-який користувач може отримати доступ до Поліції або заволодіти особистими даними, потрапивши у базу даних страхової компанії.

Відзначається, що 27 червня, виповнилося 2 роки як комп’ютерний вірус зміг паралізувати функціонування тисяч підприємств у багатьох країнах, серед яких опинилася й Україна.

Костянтин Корсун, експерт в області інформаційної безпеки зазначив, що відповідно до оцінок уряду Сполучених Штатів, вірус Not Petya завдав збитків близько 10 млрд доларів. А в Україні вірус торкнувся кожне 4-е підприємство.

На думку експерта, логічним кроком після такого нападу було б піти по шляху Естонської Республіки, яка стала однією з найсильніших держав Європейського простору в області кіберзахисту. Однак цього не сталося.

Корсун вважає, що Державна служба спеціального зв’язку та захисту інформації не справляється зі своїми обов’язками по комплексній системі захисту інформації, оскільки методи даного органу застаріли. Хоча сертифікати на захист і видаються, проте це не гарантує відсутність слабких місць, які можна зламати.

leopays.com

За словами Олександра Глущенка, кіберексперта, був проведений експеримент, у результаті якого вдалося у відкритому доступі знайти діри, що несуть велику небезпеку для стабільності роботи систем України.

Андрій Перевезій, кіберексперт, зазначив, що лише 7% підприємців, виходячи з досвіду 2017 року, надійно захистили свої системи. А державні структури, у свою чергу, змінювати нічого не стали.

У результаті експерименту, кіберекспертам вдалося отримати доступ до систем «Укрпошти», ЖК «Геліос», «Енергоатому», «Укрзалізниці», ЦНАП, Поліції, а також однієї зі страхових компаній.

Україна Реалії – найактуальніші новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*