Священики могли співпрацювати з КДБ, але не повинні зраджувати Бога, – Філарет

ua.news

Почесний патріарх Філарет під час інтерв’ю на телеканалі ZIK заявив, що його співпрацю з КДБ за часів Радянського Союзу не можна вважати гріхом. За словами Філарета, він лише підкорявся чинній владі, встановлення якої допустив Господь. При цьому він підкреслив, що завжди залишався вірним церкви й за віру готовий був віддати власне життя.

На думку Філарета, якщо Господь допустив існування радянського режиму, то церкві нічого не залишалося як підкоритися владі й жити за її законами. Він підкреслив, що співпраця з КДБ не є гріхом, якщо при цьому священник залишається вірним церкви та Богу. Філарет згадав випадок, коли офіцери МДБ вимагали, щоб він видав таємницю сповіді. Попри загрозу розстрілу, він відмовився й підкреслив, що так само чинили багато священників в той час.

ua.news

За словами Філарета, за часів Радянського Союзу розстріли священників були поширеною практикою, при цьому багато хто з них зберігали відданість Богові. Він зазначив, що священники й духівництво повинні підкорятися владі, якою б вона не була, але при цьому на першому місці завжди залишається віра й готовність віддати за неї життя.

Україна Реалії – найактуальніші новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*