Висловлювання МЗС Угорщини викликали нерозуміння і здивування з боку України

hyser.com.ua

У МЗС України був запрошений на бесіду посол Угорщини в нашій країні Іштван Ійдярто.

Як повідомила прес-служба зовнішньополітичного відомства, з дипломатом провів зустріч в.о. міністра Ігор Божок, який висловив здивування риториці його угорського колеги Петера Сіярто.

За словами в.о. керівника міністерства, представники Будапешта тривають робити заяви, які «кидають тінь» на відношення між двома державами.

Раніше третього липня Голова МЗС Угорщини заявив, що екс-президент України Петро Порошенко займався «антиугорською» політикою, обмежуючи в правах угорську діаспору, яка проживає в нашій країні. Сіярто піддав критиці закони «Про функціонування української мови» і «Про освіту», зазначивши їхні розбіжності європейським стандартам. Голова МЗС Угорщини додав, що в Будапешті чекають відновлення в правах угорської діаспори в Україні. У свою чергу Угорщина обіцяє «зробити внесок» у проведення комісії «Україна – НАТО», яке блокується цією країною.

hyser.com.ua

Коментуючи заяви Сіярто в бесіді з послом Угорщини, Ігор Божок нагадав про виконання Україною рекомендацій, розроблених Венеціанською комісією за освітнім закону. В.о. голови МЗС України додав, що також було враховано прохання Угорщини при прийнятті закону «Про функціонування» української мови: перехідний період продовжений до 2023 року.

Україна Реалії – найактуальніші новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*