7 липня — Івана Купала — ворожіння і прикмети

www.infox.tv

В ніч з шостого на сьомого липня в Україні згідно з давньою східнослов’янською традицією, відзначається «Купальська ніч», також звана в народі «ніч на Івана Купала».

У порівнянні з самим святом, ніч напередодні перевершує його за своїм наповненням ритуалами.

У ніч на Івана Купала предки традиційно ворожили на удачу або набуття коханої людини. Бажання загадують пусканням по водній гладі вінка. Вважалося, що, якщо вінок поплив далеко, загадане збудеться. Якщо запущений дівчиною вінок стояв на місці, це тлумачилося, як не скоре заміжжя. Вінок, що потонув, означав невдалу любов.

Також в цю ніч ворожили на воску і травах, кленовому листі, березі та киданні невеликих каменів у воду: парне число кіл від кинутого камінця означало, що бажання збудеться, непарне — навпаки.

www.infox.tv

Зі святом Івана Купала пов’язане і безліч прикмет про погоду і врожаї. Дощова погода, наприклад, означала неврожай, а рясна роса тлумачилася як майбутній плодовитий врожай. Велика кількість зірок на небі «пророкувала» безліч грибів.

Відомі стрибки через вогонь, які дійшли до наших днів, також є ритуалом: за народними повір’ями, той, хто стрибнув вище за всіх, отримував більше удачі у своїх починаннях.

Україна Реалії – найактуальніші новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*