НацБанк України використовував піратський шрифт на банкноті номіналом в 1000 гривень

oligarh.media

На Facebook-сторінці українського шрифтового дизайнера Андрія Шевченка з’явилося повідомлення, в якому він вказав, що представникам Нацбанку необхідно перевірити шрифт, який використовується на новій банкноті номіналом в 1000 гривень. За словами Шевченка, після докладного вивчення даного питання з’ясувалося, що шрифт, який використовується на звороті купюри, може бути піратським і тоді Нацбанку можуть пред’явити штраф.

Шевченко повідомив, що для з’ясування даного питання зв’язався з представником компанії Adobe, яка має права на цей шрифт. Там йому пояснили, що шрифт Bickham Script, який використовується на банкноті в 1000 гривень, був створений дизайнером Річардом Ліптоном, а пізніше ліцензований компанією Adobe.

Однак на момент 2016 року даний шрифт не мав кириличної версії, тому якщо його десь і використовували, то це були піратські варіації, а вони вважаються краденими. Представник Adobe підкреслив, що забороняється будь-яким чином модифікувати ліцензований шрифт.

oligarh.media

На питання Шевченка про те, чи можуть Нацбанк оштрафувати за використання модифікованого шрифту, представник Adobe не відповів. При цьому він підкреслив, що необхідно зв’язатися з керівництвом Нацбанку та повідомити про проблему.

Україна Реалії – найактуальніші новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*