Українська діаспора Португалії налічує майже 50 000 чоловік

rnbee.com.ua

Керівник спілки українців у Португалії Павло Садоха розповів, що зараз на території даної країни мешкає майже 50 тисяч українців. Також він підкреслив, що відповідно до офіційної статистики міграційної служби, на даний момент в Португалії мешкає 32 тисячі осіб, які мають громадянство України та право на проживання в Португалії. Проте вже близько 15-20 тисяч українців мають португальське громадянство.

Також Садоха розповів, що до 2008 року українці, що покинули нашу державу на питання про те, де вони планують надалі жити, відповідали, що повернуться назад до України. Проте пізніше їх плани змінилися.

Перші об’єднання українців в державі почали з’являтися ще у 2003 році. Вже в ході помаранчевої революції 2004 року саме Спілка стала тією організацією, яка об’єднала громадян нашої держави, що проживали у Португалії та хотіли захистити демократію та демократичні вибори на своїй батьківщині.

rnbee.com.ua

Голова Спілки українців також звернув увагу на те, що діяльність організації з часом змінюється. Спочатку у сферу компетенції організації входили соціальні та юридичні питання, пізніше до них додали ще й культурну сферу. Так, одним з головних завдань спілки було досягнення визнання Португалією Голодомору у нашій країні. Відзначимо, що у 2006 році Португалія приєдналася до країн, що визнали Голодомор в Україні.

Україна Реалії – актуальні новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*