Чисельність працездатного населення в Україні через 30 років скоротиться більш ніж на 30%

minfin.com.ua

На думку експертів Міжнародного валютного фонду, різке скорочення народжуваності й міграція серед жителів європейських держав призведе до того, що вже до 2050 року кількість працездатного населення в цих країнах скоротиться майже на 30%. Згідно з прогнозом МВФ, найбільше це позначиться на економічній ситуації в Україні, Польщі, Болгарії та Литви.

У МВФ відзначили, що сьогодні в країнах Центральної, Східної та Південно-Східної Європи спостерігаються серйозні демографічні проблеми. По-перше, через низьку народжуваність населення цих країн «старіє», тобто кількість молодих й освічених людей постійно скорочується. Крім того, саме молоде покоління часто вирушає на заробітки за кордон, тим самим лише зміцнюючи дисбаланс між кількістю працездатного та непрацездатного населення в країні.

minfin.com.ua

За словами експертів МВФ, в зазначеному регіоні проблема скорочення працездатного населення не торкнеться лише Туреччину. В інших же країнах очікується скорочення темпів зростання економіки, що в підсумку призведе до різкого падіння ВВП.

Україна Реалії – найактуальніші новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*