Продовження арешту українським морякам незаконно, – МЗС України

uanova.net

Прес-служба МЗС інформує про те, що відомство вирішило висловити протест рішенню Лефортовського суду міста Москва стосовно продовження на 3 місяці терміну утримання 24-х моряків України.

У відомстві зазначають, що є грубим порушенням суверенного імунітету прийняте російським судом рішення, згідно з яким буде продовжено утримання під вартою захоплених громадян України та 3-х кораблів. Відповідно до Конвенції Організації Об’єднаних Націй з морського права та звичайного морського права, даним імунітетом володіють й військовослужбовці, й кораблі.

У МЗС України згадали, що 25 травня поточного року міждержавна організація «Міжнародний трибунал з морського права» прийняв постанову, згідно з яким РФ повинна негайно та без пред’явлення будь-яких умов звільнити громадян України, а також військово-морські суди.

Відзначається, що у відомстві заявили про те, що прийняте рішення Лефортовським судом Москви — це чергове порушення Росією норм міжнародного законодавства, яке загострить й без того напружені відносини між двома державами.

uanova.net

Також зовнішньополітичне відомство висловило подяку своїм партнерам з-за кордону, які солідарні з Україною у боротьбі за звільнення українських громадян та військово-морських кораблів.

Україна Реалії – найактуальніші новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*