Україна запропонувала Росії звільнити Вишинського і Сенцова одночасно

sieupham.net

Кремль отримав зустрічну пропозицію від Офісу президента України. Спікер голови держави Юлія Мендель на своєму акаунті в соцмережі «Фейсбук» заявила, що президентський Офіс проявив інтерес до пропозиції російської сторони про звільнення Кирила Вишинського, головного редактора «РІА Новини – Україна».

Офіс президента запропонував Кремлю на знак розвитку «політики доброї волі» зробити крок, звільнивши з ув’язнення Олега Сенцова, режисера і політв’язня. Для взаємної впевненості сторін у загальній для них позиції доброї волі звільнення двох в’язнів запропоновано зробити одночасно.

Раніше голова держави Володимир Зеленський заявив про неминуче проведення обміну з РФ осіб, які перебувають в ув’язненні, у форматі «всіх на всіх». Для цього необхідно лише уточнити обмінні списки двох сторін, додав президент на своєму каналі в YouTube.

Користувачі українського сегмента соцмереж обговорюють пропозицію, озвучену Мендель. Відповідь від Офісу президента викликала певний скептицизм: частина коментаторів нагадала, що Вишинський має процесуальний статус підозрюваного, що утруднює його фактичний обмін на Сенцова, а на сам процес «прояви доброї волі» може вплинути дострокова парламентська кампанія.

sieupham.net

Кримський режисер Олег Сенцов незабаром після анексії Криму Росією був заарештований і звинувачений в «підготовці до терористичного акту». Всупереч активним протестам українського суспільства і політиків, низки російських діячів культури та опозиції, а також світової спільноти, Сенцов був засуджений до тривалого тюремного ув’язнення.

Україна Реалії – найактуальніші новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*