Однопартійна більшість у Верховній Раді — головний ризик для України

my.ua

Володимир Фесенко, політолог та голова правління Центру прикладних політичних досліджень «Пента», повідомив про те, що політичній силі «Слуга народу» не варто формувати однопартійну більшість у Верховній Раді України, навіть якщо для здійснення цього кількість голосів буде достатньою.

На думку політолога, для західних партнерів та власного народу подібна дія може бути сприйнята як загроза демократії.

Володимир Фесенко нагадав, що однопартійна більшість властива різним державам по всьому світу, зокрема демократичним. Однак для політичної сили «Слуга народу» цей крок буде спокусою. Оскільки для початку, дана модель є більш простою, яка має на увазі залежність від партнерів, а також їх вимог. Але зворотна сторона медалі передбачає собою спокусу одноосібної влади, а також нехтування інтересами та думкою інших партій.

my.ua

Голова правління вважає, що політична сила Зеленського повинна буде вибрати або просту та керовану модель, або більш демократичну модель, що буде схвалено партнерами з-за кордону. Саме вибір другої моделі дозволить нейтралізувати різні побоювання у громадській думці, оскільки однопартійна більшість для багатьох є загрозою демократії. Хоча не завжди вона такою стає, однак існує ризик.

За словами Володимира Фесенка, партія «Слуга народу» повинна створити коаліцію з іншою політичною силою, наприклад, з «Голосом» Святослава Вакарчука. Експерт вважає, що подібна коаліція буде добре сприйнята всередині України та за її межами.

Україна Реалії – найактуальніші новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*