Лондон має намір захистити судноплавство від Ірану збройною місією

Cnbc.com

На тлі загострення ситуації навколо Ісламської Республіки Іран, Сполучене Королівство запропонувало організувати військово-морську місію європейських країн для захисту суден, які повинні проходити через Ормузьку протоку.

Про це заявив голова британського зовнішньополітичного відомства Джеремі Хант, який виступав у парламенті. За словами міністра, вільне пересування суден — в інтересах кожної нації, тому необхідно організувати захисну місію під керівництвом європейських держав, яка забезпечить безпечний прохід моряків і вантажів поблизу Ірану.

Хант додав, що за минулі два дні офіційний Лондон переговорив з представниками низки країн. За підсумками цих переговорів місія, запропонована Великобританією, буде доповнювати аналогічні зусилля Сполучених Штатів, але не стане частиною політики американського «максимального тиску» на Іран. Міністр пояснив, що його країна як і раніше є прихильницею збереження іранської ядерної угоди.

Cnbc.com

Нагадаємо, що в Ормузькій протоці 20 липня силами Ісламської Республіки Іран був захоплений танкер під британським прапором, який був конвоювали в один з портів цієї близькосхідної країни. Ще один танкер з британським портом приписки був також затриманий Іраном, але згодом судно відпустили для проходження колишнім курсом.

Україна Реалії – найактуальніші новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*