В Україні існує ринок послуг для вбивства громадських активістів

фото: dpchas.com.ua

В Україні існує чорний ринок «тітушок», де замовник може знайти виконавця за дуже короткий час. Серед виконавців можна знайти і тих, хто погодиться на вбивство. Таким чином, в країні зараз не є безпечним відкрито висловлювати невдоволення діями держслужбовців, виробників, тощо. Невдоволеним активістам може загрожувати навіть смерть. Поліція натомість намагається шукати у кожному такому випадку побутові корені, або особисті мотиви. Наприклад, кілька місяців тому, в Харківській області знайшли повішеним місцевого активіста. Реальні причини смерті правоохоронці й досі не встановили. Розгнівані односельчани мають наміри звертатися у вищі інстанції.

Ще один випадок стався з активістом Дмитром Вербичем. Зловмисники зловили хлопця і нанесли декілька ножових ударів, та, на щастя,  йому вдалося відбитися. Злочинців заарештували вже через кілька днів. Як з’ясувалося, зловмисники прибули з Росії, а на Вербича скоїли напад лише через проукраїнський напис на його футболці. З того часу напади на українських активістів відбуваються все частіше.

Найбільше таких нападів в Одесі та Харкові. Київський активіст Євген Карась намагається боротися з такими виконавцям. Він стверджує, що в країні є таємний чорний ринок «тітушок», де замовник дуже швидко може знайти виконавця. Карась впевнений, що напади будуть поширюватись, бо на цьому ринку можна знайти не тільки тих, хто вміє бити. Так, одного з активістів Сергія Стерненко намагалися вбити тричі, після того, хлопець виходить на вулицю виключно з охороною. Крім того, охорону йому найняли друзі, а не правоохоронці, до яких неодноразово звертався активіст.

Жодний з цих нападів в державі не вважають як напад на активістів, які інтенсивно критикували місцевих олігархів, контролюючих їх місто. Колишній офіцер Владислав Сердюк вважає, що місцеві ФПГ готові заплатити великі гроші, аби здихатись активістів.

Член парламентського Комітету з питань протидії корупції Єгор Соболєв наполягає на тому, що місцеві корупціонери, які замовляють вбивства активістів, пов’язані с Росією. Він вважає, що зіткнення проросійських активістів та місцевих сепаратистів може виражатися як у воєнній, так і у політичній формі. Соболєв наголошує, що вбивство активістів може координуватися з єдиного центу, і знаходиться він у Москві. А отже, готуватися до подібних нападів мають усі.

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*