Жителі України зможуть перевіряти справжність ліків через мобільний додаток

ajp.com.au

Уляна Супрун, виконуюча обов’язки голови Міністерства охорони здоров’я, написала у своєму профілі у соцмережі «Фейсбук» про те, що з осені поточного року на упаковках ліків буде присутній спеціальний код, через який можна буде перевірити справжність лікарського препарату. А до кінця року жителі України можуть самостійно здійснювати перевірку препаратів через додаток.

В.о. міністра повідомила, що Кабмін 24 липня ухвалив відповідну постанову.

Згідно з інформацією, упаковки матимуть 2D код, нанесений на підприємстві у ході виробництва, а інформація буде занесена в Єдину державну систему проведення моніторингу обігу лікарських засобів. Відзначається, що покупці зможуть самі перевіряти препарати.

Для цього достатньо буде просканувати код через мобільний додаток, який на даний момент розробляється Мінекономрозвитку. Додаток має бути готовий вже до кінця поточного року. Далі, після сканування, на екрані користувачів висвітяться дані про ліки, у тому числі, справжні вони чи ні, чи не минув термін придатності, а також чи були порушені норми при завезенні лікарського засобу у державу.

ajp.com.au

Уляна Супрун повідомила, що велика частина закордонних ліків, що продаються у нашій країні, вже оснащені двомірним кодуванням, а частина фармацевтичних компаній України вже почали кодувати свої препарати, а з часом усі наші виробники приєднаються до цього.

Україна Реалії – найактуальніші новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*