Суд України заарештував російське судно на вимогу СБУ. Присутність консула Росії — необов’язково

politua.org

Головний військовий прокурор України Анатолій Матіос поінформував про арешт танкера Російської Федерації «NEYMA». Він підкреслив, що відповідне рішення розглянуте суддею Одеського приморського суду.

Варто підкреслити, що саме цей танкер, за інформацією Служби безпеки, перешкоджав проходженню військових кораблів нашої країни в Керченську протоку. Через дії російського судна в полон були взяті 24 члени екіпажу українських кораблів.

politua.org

Матіос нагадав, що танкер був заарештований разом з документацією на нього, яку вилучили в ході обшуків, відповідно до законодавства нашої країни. Одеський приморський суд підтвердив, що дії Служби безпеки та прокурорів в ході обшуків на судні не суперечили законодавству. За підсумками розгляду аргументів сторони обвинувачення, суд прийняв рішення накласти арешт на судно Росії разом з конфіскованими документами.

Водночас, він звернув увагу на те, що російські засоби інформації поширюють неправдиві відомості про те, що обшуки на танкері були незаконними, оскільки проводилися без згоди консула Росії. Однак прокурор зазначив, що судно, після як пройде прикордонний та митний контроль, стає таким, яке має відкритий кордон. Згідно з міжнародним законодавством, яке ратифікувала як Україна, так й Росія, дозвіл російського консула для проведення обшуків в даному випадку не потрібен.

Україна Реалії – актуальні новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*