Автобани України повинні будуватися коштами інвесторів

news.ua

Економіст Олексій Кущ у своєму інтерв’ю повідомив, що на території України автобани, які призначені для вантажоперевезень, повинні будуватися за гроші інвесторів.

На думку експерта, приватне та державне партнерство в Україні має будуватися лише у рамках того, що держава повинна надавати пільги для бізнесу, а також забезпечувати простоту ведення бізнесу та захист прав власності. Держава покликана забезпечувати рівні умови усім учасникам ринкових відносин, правосуддя та захист, а також надавати інвесторам землю, яка буде використана для будівництва концесійних доріг. Саме на інвесторів потрібно покладати обов’язки будівництва автобанів за їх власні кошти.

Економіст зазначив, що в Україні зараз угоди концесійного характеру не є прозорими, тому це створює сприятливий ґрунт для хабарництва. Однак є вихід з даної ситуації. З досвіду випливає, що у процесі будівництва доріг кошти інвесторів та гроші держави поєднуються, у результаті великі суми йдуть на рахунки інвесторів. Адже вже відома схема в Україні, коли на будівництво стадіону держава та інвестор виділили по 25 млн доларів, а пізніше з’ясувалося, що вартість будівництва склала лише 25 млн доларів. Вийшло, що стадіон побудований за державні кошти, а інвестор за допомогою своїх схем вивів гроші собі у кишеню, а заодно став власником стадіону. Подібна схема може бути використана і з дорогами.

news.ua

Олексій Кущ повідомив, що необхідно фінансування автобанів надати інвесторам, саме вони будуть контролювати вагу фур, а також стягувати оплату за проїзд за якісними дорогами, що усуне втрати для державного бюджету.

Україна Реалії – найактуальніші новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*