Українці вимагають припинити державне фінансування політичних партій

24tv.ua

На сайті голови України ще в середині минулого місяця була зареєстрована електронна петиція, що передбачає ліквідацію фінансування політичних сил з бюджету країни. Автором даного звернення є Микола Томенко, який очолює партію «Громадський рух «Рідна країна»».

Дана петиція вже набрала ту кількість підписів, яка необхідна, щоб її розглянули. Однак, найімовірніше нинішня влада не стане повністю скасовувати фінансування партій, а просто модернізує систему. При цьому, повністю скасувати фінансування влада не зможе, оскільки це було однією з умов Євросоюзу для надання безвізового режиму Україні.

В Європейському союзі не хочуть визнати той факт, що українські партії в більшості своїй є ручними структурами олігархів. Гроші з державного бюджету, виділені цим партіям, навряд чи допоможуть зробити їх незалежними.

В електронній петиції йдеться про те, що в період з 2016 по 2019 рік з бюджету України на діяльність партій виділили близько 1,5 мільярда гривень. Чималу частину грошей також отримали ті політсили, які не потрапили до складу парламенту.

24tv.ua

З 2019 року великі кошти також отримуватимуть ті партії, які не змогли подолати п’ятивідсотковий бар’єр та потрапити до Верховної Ради. Фінансування буде виділятися й на ті партії, які набрали на виборах 2 та більше відсотків голосів. Протягом п’яти років на діяльність партій платники податків витратять близько 6 мільярдів гривень. Томенко пропонує скасувати бюджетне фінансування, а зекономлені таким чином гроші направити на фінансування збройних сил, медицини, освіти.

Україна Реалії – актуальні новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*