Україна почала активну боротьбу з незаконним видобутком бурштину

beztabu.net

Підпільний видобуток бурштину в країні має масштаби екологічного лиха, заявив президент України Володимир Зеленський в ході візиту до Житомирщини.

За словами голови держави, ця проблема досягла всеукраїнського рівня, оскільки нелегальний видобуток перетворює величезні лісові площі в пустелі. Він розповів, що здійснив обліт території та особисто побачив масштаби того, що відбувається.

Зеленський заявив, що в даний час йде війна кримінальних авторитетів з державою, в ході якої лідери злочинної спільноти прикриваються Нацполіцією, прокуратурою та СБУ.

Звертаючись до регіонального керівника Нацполіції на Житомирщині, Зеленський відчитав його за ситуацію з нелегальним видобутком бурштину та порекомендував В’ячеславу Печененку піти із займаної посади. Допустивши, що керівник обласної Нацполіції не залучений в кримінальні схеми, президент констатував, що той нічого не зміг зробити з «бурштиновими піратами» регіону. Також голова держави анонсував зміну керівництва в обласних СБУ та прокуратурі.

beztabu.net

На тій же нараді керівник Нацполіції Сергій Князєв розповів, що зловмисникам, зайнятим в нелегальному видобутку бурштину, пособниками його колеги на місцях. Він додав також, що за приблизними підрахунками, цей тіньовий бізнес завдав збитків більш як 6 тисячам гектар лісів і більше ніж 1 тисячі гектар сільськогосподарських земель.

Президент доповнив статистику, нагадавши про названу експертами суму в пів мільярда доларів США — саме в таких грошах оцінений чорний ринок бурштину в Україні.

Україна Реалії – найактуальніші новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*